Jaki wózek dla dziecka ?

Jaki wózek dla dziecka

Jest na świecie taka rzecz, której zakup w podobny i całkowity sposób elektryzuje rodziców. Jest taka rzecz na zakupem której przeciętny człowiek zastanawia się 8 miesięcy.

Jest taka rzecz przed zakupem której ilość odbytych konsultacji społecznych oscyluje w okolicach stu.

Jest taka rzecz, która po zakupie ma spełnić marzenia wszystkich tzn. mamy, taty, dziadków, a nawet sąsiadów i dalekich kuzynów.

Jak już pewnie wszyscy się domyślają to rzeczą jest po prostu wózek dziecięcy.

W obliczu wyżej postawionych pytań nie ma nawet opcji, aby jakikolwiek blogowy wpis mógł spowodować,że wybór wózka dziecięcego będzie wyborem jasnym i jednoznacznym. Możemy jedynie nieco ułatwić to zadanie.

Według nas przed pierwszą wizytą w sklepie powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą nam jasno określić własne preferencje. To z kolei pozwoli skierować rozmowę ze sprzedawcą w korzystną dla nas stronę. Co znaczy, że w pierwszej kolejności zostaną zaprezentowane nam wózki, które mogą być potencjalnie naszym ideałem, a nie te, na które akurat sprzedawca ma tzw. „niezrealizowany target” .

Rodzaj wózka dziecięcego

Jaki rodzaj wózka dziecięcego najbardziej się nam podoba? Mówiąc jaśniej czy wózek naszego dziecka ma być wózkiem klasycznym czy też na tzw. zawieszeniu sportowym?

Poręczność wózka dziecięcego

Na jaką wagę wózka możemy sobie pozwolić, czyli ile kilogramów w dość nieporęcznym do noszenia kształcie damy radę udźwignąć ? (szczególnie ważne jeśli będziemy dźwigać na pierwsze piętro bez windy i tu przypominam, że dziecko też swoje waży).

Kompatybilność wózka dziecięcego

Czy wózek dziecięcy współpracuje z naszym samochodem, a szczególnie jego bagażnikiem ( dobrze byłoby aby mieścił się tam w całości )

Czy współpracuje z naszym fotelikiem samochodowym (jeśli mamy już wybrany fotelik samochodowy, jeśli nie zacznijmy od wyboru fotelika samochodowego). Zasada powinna być taka wybór fotelika samochodowego, który pasuje do naszego samochodu, a potem wybór wózka dziecięcego spośród tych na stelaż, którego możemy dany fotelik samochodowy zapiąć. (chyba że nie chcemy korzystać z tej funkcji).

Cena wózka dziecięcego

Na jaki wydatek możemy i chcemy sobie pozwolić ?

Kolor wózka dziecięcego

I wreszcie na koniec najważniejsza jaki ma być KOLOR WÓZKA. Wbrew opiniom (szczególnie Panów), że jest to drugorzędna sprawa, naszym zdaniem wybór koloru wózka jest istotny, ponieważ rodzice będą patrzeć na niego codziennie przynajmniej przez najbliższe półtora roku, a jak wszyscy wiemy lepiej nam się patrzy na coś co nam się podoba.

Idealny wózek dziecięcy

Kiedy odpowiemy sobie na powyższe pytania dostrzeżemy światełko w tunelu wyborów. Będzie ono niestety bardzo nikłe i albo trafimy do wspaniałego sklepu Emaluszek gdzie błyskotliwa kadra odpowie na wszelkie pytania i dobierze nam wózek dziecięcy, albo musimy wczytywać się w kolejne odsłony tego czy innego tworu literackiego zwanego blogiem i próbować znaleźć odpowiedź na kolejne pytania, które przybliżą nas do celu.