Jaka najlepsza spacerówka?

anex air-x

Wybór najlepszej spacerówki mieszczącej się umiarkowanym budżecie nie jest łatwy. Mamy teraz prawdziwy zalew marek, modeli które prezentują się atrakcyjnie wizualnie, ale czy każdy wózek spacerowy będzie praktyczny i czy sprawdzi się w codziennych podróżach z naszymi pociechami?

Nasi eksperci porównali 3 modele wózków spacerowych

Zestawiliśmy ze sobą 3 średnio półkowe modele wózków spacerowych, tak aby dać Państwu możliwość porównania i jak najlepszego wyboru dla Państwa potrzeb.

Pierwszym kryterium oceny będą wymiary i waga jaką prezentuje każdy z modeli:

Spacerówka JOIE TOURIST:

Waga 6kg.

 • Wymiary rozłożonego wózka:
 • Długość: 83,1
 • Szerokość: 74,1
 • Wysokość: 106
 • Wymiary złożonego wózka:
 • Długość: 66,1
 • Szerokość: 24,3
 • Wysokość: 41,1

Spacerówka ESPIRO AXEL:

Waga: 5,95 kg.

Wymiary rozłożonego wózka:

 • Wysokość: 97cm
 • Szerokość: 51cm
 • Długość: 103 cm.

Wymiary złożonego wózka:

 • wysokość: 34cm
 • szerokość: 51cm
 • długość: 88 cm.

Spacerówka ANEX AIR-X:

Waga: 8,7kg

Wymiary rozłożonego wózka:

 • Wysokość: 111 cm
 • Szerokość: 49 cm
 • Długość: 87/86 cm

Wymiary złożonego wózka:

 • Długość: 55cm
 • Szerokość: 49cm
 • Wysokość: 25cm

Drugim kryterium które może okazać się znaczące przy wyborze spacerówki jest Pałąk.

Wszystkie 3 modele spacerówek, posiadają pałąk w zestawie. Natomiast nie w każdym modelu pałąk jest dogodnie umocowany. W Espiro Axel, niestety pałąk musi być wypięty aby dziecko mogło być wstawione do wózka. Co może zmniejszać komfort, użytkowania wózka przy częstszym wyjmowaniu z niego naszej pociechy. Przy pozostałych modelach raczej nie zauważyliśmy, żadnych większych problemów z tą częścią spacerówki. Elementy odblaskowe na pałąku posiada jedynie Espiro Axel.

Trzecią sprawą jest pozycja składania wózka.

Joie Tourist jest składany na płasko, dzięki czemu nasz maluch może zdrzemnąć się w komfortowych warunkach. Pozostałe dwa modele prezentują, jedynie możliwość złożenia ich na pół leżąco, co już nie jest tak wygodne.

Czwartym aspektem są kółka. Wszystkie prezentowane modele, mają kółka piankowe i tutaj nie zaobserwowaliśmy, znaczących różnic. Piankowe kółka są nie do przebicia, w przeciwieństwie do pompowanych, lecz gorzej znoszą wszelkie wstrząsy.

Kolejnym elementem jest budka, występująca we wszystkich 3 modelach lecz nie w każdym jest ona pogłębiana. Joie Tourist niestety nie cechuję się pogłębianą budką. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie modele mają filtr UV w budce, co pozwala ochraniać nasze dzieci przed szkodliwym promieniowanem.

Dodatkowe elementy które mogą okazać się przydatne przy spacerach z naszymi pociechami. Joie Tourist wydaję się tutaj przewodzić, do którego dołączone jest okrycie na nogi, folia przeciwdeszczowa oraz adaptery do fotelika. Espiro Axel ma jedynie okrycie na nogi, a Anex Air-X posiada praktyczną kieszeń na drobiazgi oraz torbę transportową, użyteczną w przypadku wyjazdów wakacyjnych.

Rączka i jej wykończenie, jest czynnikiem na który powinniśmy również zwrócić uwagę. Regulowaną rączkę ma jedynie Joie Tourist. Najlepsze wykończenie rączki pod względem, jakości użytych materiałów prezentuję Anex Air-x w którym rączka jest wykończona eko-skórą. Pozostałe dwa modele, mają rączkę wykończona eko-gąbką.

Znaczących różnic nie dostrzegliśmy w podnóżku w każdym z modeli. Gdzie w każdym z modeli jest on regulowany. Kosze przy kółkach, również są takiego samego rozmiaru i ciężko się dopatrzeć tutaj różnic. Szelki 5 punktowe, również należą do elementów wspólnych dla każdego z modeli.

Siedzisko i jego długość, to element różniący wszystkie 3 modele. Liderem w tej konkurencji jest Anex Air-X prezentujący najgłębsze siedzisko z podnóżkiem, mierzące aż 42 cm. Joie Tourist jest na drugim miejscu z wynikiem 39 cm. A Espiro Axel mierzy jedynie 36 cm, co może ograniczać komfort naszego dziecka.

Oparcie i jego długość, również daję przewagę spacerówce Anexa mierzy ono 46 cm. Podobnie jak w przypadku siedziska model Joie, ma drugie miejsce z długością 42 cm. Espiro Axel, tu również nie znajdziemy imponujących wymiarów, bo jedynie 39 cm.

Amortyzacja w przypadku 3 modeli, jest zarówno na przednie jak i tylnie koła, co pozwoli na łatwiejsze pokonywanie wyboistych, nierównych dróg i zapewni większy komfort dziecka we wszystkich 3 przypadkach.

Stelaż we wszystkich trzech modelach, wykonany jest z aluminium, które zapewnia podobną wagę i lekkość.

Cena 3 modeli, jest zróżnicowana. Jeśli chcemy jak najbardziej zaoszczędzić, najsłuszniejszym wyborem okazuję się być Espiro Axel którego cena waha się w granicach 699 zł dostępny jest w naszym sklepie: https://emaluszek.pl/produkt/wozki-dzieciece/wozki-spacerowe/espiro-axel/

Drugi w kolejności jest Joie Tourist z ceną w granicach 799 zł. Dostępny w naszym sklepie tutaj: https://emaluszek.pl/produkt/wozki-dzieciece/wozki-spacerowe/joie-tourist-wozek-spacerowy/

Najdroższym w tym zestawieniu jest Anex Air-X za którego zapłacimy 1199 zł, dostępny jest w naszym sklepie pod adresem:
http://emaluszek.pl/produkt/wozki-dzieciece/wozki-spacerowe/wozek-spacerowy-anex-air-x/

Wózek Anex Air-X:

Wózek Espiro Axel:

Espiro Axel
Espiro Axel

Wózek Joie Tourist